Highjump se letos nakonec neuskuteční

Foto: archiv pořadatelů Highjumpu

HŘIMĚŽDICE – Přestože na přelomu dubna a května pořadatelé akce Highjump ještě počítali s uspořádáním letošního ročníku, tak ten se nakonec letos konat nebude. Důvodem je, že zastupitelstvo obce Hřiměždice je proti konání veškerých hromadných letních akcí ve vesnici a jejím okolí z obavy o zdraví místních lidí.

 „Po jednání se zastupiteli obce, kterou považujeme za svého dlouhodobého partnera, a které děkujeme za korektní a upřímné jednání, musíme pro tento rok závody odpískat.  Zakoupené vstupenky budou platit na příští ročník Highjumpu, který se bude konat ve dnech 30. a 31. července 2021,“ uvedl na webu akce za pořadatele Tomáš Jechort.

Pořadatelé závodů ve skocích do vody tak letošní rok chtějí věnovat údržbě hřiměždického lomu. Jde o čištění vody, úpravu prostor v okolí, péče o skály a všechno okolo, co dělá z lomu místo s unikátní atmosférou. Na tyto práce získávají finanční prostředky právě z pořádání Highjumpu, což se letos nestane.  „Proto jsme zahájili sbírku s jasným cílem na crowdfundigovém portálu HITHIT.CZ. Budeme moc vděčni, pokud se zapojíte. Vymysleli jsme pro vás zajímavé odměny a budeme rádi, když lom nenechá Highjump family ve štychu,“ dodává Tomáš Jechort.

Komentáře