Dobříš rozšiřuje možnost testování na Covid-19

Ilustrační foto. Zdroj: pixabay

DOBŘÍŠ –  Od začátku pandemie se v Dobříši konalo testování pro veřejnost na Covid-19 jedenkrát týdně. Vzhledem k narůstajícímu zájmu a potřebě však bylo v tomto týdnu domluveno, že bude četnost testování do konce roku navýšena.

„Další den, kdy se lze v Dobříši otestovat, jsme přidali z důvodu narůstajícího počtu nemocných. Navíc negativním testem je dnes podmíněno i mnoho nejen volnočasových aktivit. Prozatím máme nasmlouváno do konce roku testování v určitých hodinách dvakrát týdně. Toto navýšení jsme objednali po domluvě s manažerkou firmy GHC, která u nás testování zajišťuje,“ říká k navýšení četnosti testování v Dobříši místostarostka Dagmar Mášová a dodává: „Osobně doufám, že testy budou povinné stejně pro ty, kteří očkování podstoupili i pro ty, kteří očkováni nejsou.“

Testování na Covid-19 bude v Dobříši probíhat dvakrát týdně od 15. listopadu a to vždy v pondělí a ve čtvrtek. Dle vládou schválených podmínek může zájemce o testování žádat antigenní či PCR testy. V případě režimu samoplátce pak i test protilátek.

Veřejnost se může nechat otestovat v kulturním domě v učebně v 1. patře (boční vchod do budovy). Před testováním dnes již není nutná registrace předem. Nicméně podle slov  místostarostky on-line rezervace před testováním znatelně usnadňuje práci zdravotníků a urychluje celou administraci. Registrovat na testování v Dobříši se můžete na adrese: https://www.covid-ghc.com/.

„Testování pro veřejnost probíhá od začátku listopadu již pouze v režimu samoplátce a dle vládních výjimek tedy aktuálně osoby do 18 let, očkovaní a testování prováděná na pokyn lékaře – jsou zdarma. Vždy je tedy nutné, aby si dotyčný ověřil vlastní nárok na bezplatné testování v daném režimu. Platba za testování v KS Dobříš je možná pouze hotově přímo na místě. Prosíme proto, aby testovaný měl k dispozici co nejpřesnější částku,“ dodává za Městský úřad Dobříš Petr Oplíštil.

Výsledek antigenního testu se dozvíte na počkání do 15 minut, potvrzení můžete dostat písemně na místě anebo SMS či mailem v řádu hodin. U PCR testu vám výsledek přijde nejpozději do 24 hod. od odběru (většinou do 8-10 hodin od odběru).

Termíny a časy testování:

  • PONDĚLKY v čase od 15 do 18 hod.
  • ČTVRTKY v čase od 13 do 16 hod.

 

Komentáře