V Dobříši začal platit zákaz heren, v Příbrami zatím neprošel

DOBŘÍŠ – Ve městě začala platit vyhláška zakazující provoz heren na jeho území. Její platnost schválili zastupitelé koncem minulého roku. Jednotlivé provozovny budou ale mizet jednotlivě. Městský rozpočet se pak bude muset obejít až bez pěti miliónů korun ročně.

Herny z Dobříše ale nezmizí naráz. Některé provozovny mají totiž platná povolení až do roku 2019 Loni bylo v provozu na území města osm heren, ale v současné době funguje už jen šest z nich. Ty ukončí provoz do výše uvedeného roku.

Úplný zákaz heren v Příbrami měla ve svém volebním programu také TOP09. Současný místostarosta Václav Švenda na tomto faktu přímo postavil svou osobní volební kampaň, ale tento bod se mu zatím na zastupitelstvu prosadit nepodařilo. Letos začne platit nový loterijní zákon a tak je pravděpodobné, že se téma plošného zákazu vrátí v brzké době i na program příbramského zastupitelstva. Nicméně dá se předpokládat, že někteří zastupitelé budou proti, stejně jako v minulosti. Jejich argumenty jsou především možný vznik nelegálních heren a také to, že by příbramský rozpočet „zchudl“ až o 25 miliónů korun. Někteří z kritiků také mají na provozování heren i osobní zájem.

Komentáře