Zítra začíná další ročník divadelního festivalu ochotníků

Na festivalu tradičně vystupují například ochotníci z Čenkova.

DOBŘÍŠ – Dívčí válkou Františka Ringo Čecha začne letošní dobříšský divadelní festival ochotnických souborů. Koná se už počtrnácté a každý večer od pátku 10. května do pátku 17. května se představí se svými vystoupeními soubory nejen z Příbramska. Přehlídku tradičně pořádá místní ochotnický divadelní spolek Kruh.

„Jednotlivé soubory vybíráme různě. Některé jezdí opakovaně, ale snažíme se přinést do festivalu i nový vítr, takže zveme i nové soubory například na doporučení známých,“ říká principálka pořádajícího souboru Lenka Kroužecká s tím, že nejčastěji je program rozdělený na polovinu, kdy hrají čtyři soubory, které na festivalu už vystupovaly a mezi kterými jsou pravidelně i pořadatelé vždy s novou premiérou a čtyři nováčci. „Festival si už získal své renomé a diváci chodí i na soubory, které u nás ještě nehrály,“ pochvaluje si Lenka Kroužecká.

Prvním představení v pátek 10. května bude zmíněná komedie Dívčí válka Františka Ringo Čecha, kterou festival zahájí ochotníci z Kamýku nad Vltavou. Dále přijedou se svou komedií ze železničního prostředí Bedřich Hrozný II. – Nový život členové Divadélka Za vodou z Čenkova a nováčky zastupuje například příbramský soubor Půlnoc s komedií Zdeňka Hlaváčka Smrt mi sluší. Pořádající spolek přehlídku zakončí v pátek 17. května premiérou komedie Na správné adrese. „Hru jsme připravovali zhruba pět měsíců a sice ještě neměla premiéru, ale už máme domluveno několik podzimních uvedení mimo Dobříš,“ dodává dobříšská principálka.

Všechna představení začínají vždy v půl osmé večer a festival je tradičně součástí programu dobříšských Májových slavností a vstupné je dobrovolné.

Komentáře