Aleš Haluska: Chraňte své děti přilbami a reflexními prvky

Názory v rubrice „Váš názor“ se nemusí shodovat s názory redakce.

ROŽMITÁL POD TŘEMŠÍNEM – Nejen ve městě Rožmitál pod Třemšínem si mládež oblíbila jízdu na dnes moderních koloběžkách. Je určitě dobře, že děti tráví čas venku nežli u počítačů a věnují se i sportu.

„Využívají s koloběžkami hojně i náš skatepark ve Starém Rožmitále. Druhou stránkou, ale je, jak jezdí. Zde malinko postrádám dopravní výchovu na dopravních hřištích, která byla dříve vedená na našich školách. Děti jezdí po chodnících, v protisměru na místních komunikacích, prostředkem komunikace, přejíždí po přechodech, ale i mimo ně a tak dále,“ říká radní města Aleš Haluska

Jezdí bez chráničů a helmy. Jako největší problém Aleš Haluska vidí, že jezdí neosvětlení, bez odrazek či dnes běžně dostupných reflexních prvků. V zimním období je tma do půl osmé ráno, kdy děti jezdí do školy a rovněž už v pět hodin odpoledne a dnešní koloběžky jezdí opravdu poměrně rychlou jízdou.

„Není to tak dlouho, co byl v našem městě jeden mladistvý cyklista sražen osobním automobilem, kdy nedal přednost a doslova vletěl přímo pod automobil. Podotýkám, že v takové situaci není nijak možné ze strany řidiče automobilu srážce jakkoliv zabránit. Moc prosím a apeluji na všechny rodiče, nežli dojde k nějakému neštěstí, které jistě nikdo z nás nechce, aby dětem vše vysvětlili a dostatečně je chránili jak přilbami, chrániči, tak osvětlením, či reflexními prvky,“  nabádá Aleš Haluska.

 

 

Komentáře