Zastupitelé mají projednat jen devět bodů, ale zřejmě jim k nim přibude i bazén

Příbramské zastupitelstvo. Ilustrační foto.

PŘÍBRAM – Letos poprvé v tomto roce se v pondělí 17. ledna sejdou zastupitelé města. V programu mají pouhých devět bodů. Nicméně jako bod tzv. na stůl by měl přibýt ještě materiál o předpokládané ceně plánované ceny bazénu, takže se dá opět předpokládat dlouhá a bouřlivá diskuze.

O nutnosti rekonstrukce bazénu se mluví už od roku 2014 a za tu dobu se ale tento nápad příliš neposunul. A to přesto, že město mělo platné stavení povolení a mohlo tedy začít. Vše ztroskotalo na tom, že původně předpokládaná cena se nakonec vyšplhala na 400 milionů korun. Poté byl projekt ořezaný na variantu B, která ale nyní podle materiálu jenž chce v pondělí radnice zastupitelům předložit má vyjít na částku 350 milionů korun.

Dá se tedy předpokládat, že pokud zastupitelé schválí zařazení tohoto bodu na program zasedání, tak se opět strhne vášnivá diskuze plná emocí. Otázkou je, k jakému výsledku se zastupitelé doberou? Dobrou-li se…

Z původních devíti bodů se pak nejzajímavěji jeví koncepce prevence kriminality města Příbram na období 2022–2023, žádost o individuální dotaci na projekt „Údržba areálu SK SPARTAK Příbram“ a případně i rezignace Vladimíra Srnky na funkci člena OV Příbram VI – Březové Hory a návrh na jmenování nového člena.

Komentáře