Vedení města se zabývalo peticí ohledně ubytoven Pod Čertovým pahorkem

PŘÍBRAM – O problematickém soužití obyvatel ubytoven v ulici Pod Čerotovým pahorkem s lidmi bydlících v okolních panelových domech se mluví už dlouho. Ti dokonce sepsali petici, ve které její autoři požadovali mimo jiné vytvoření tzv. bezdoplatkové zóny. Ovšem tuto možnost městům a obcím na konci srpna odebral Ústavní soud, protože ji označil za diskriminační.

Pod peticí, kterou rada města vzala na vědomí, se sešlo 175 podpisů. „Bohužel tento trumf v podobě možnosti vyhlášení bezdoplatkové zóny už nemáme a nezbývá než tedy posílit tak zvaná měkká opatření, to jest zvýšit policejní dohled, který už nyní je tam velmi intenzivní, každou půlhodinu tam dojíždí buď hlídka městské policie nebo státní policie a zároveň tam došlo i k zintenzivnění sociální práce Centra sociální a zdravotních služeb města Příbram,“ přiblížil některá opatření, která město může provést starosta Jan Konvalinka.

Podle starosty město také úzce spolupracuje s provozovatelem ubytoven firmou Stavus. „Staví se k tomu vstřícně a nastavili režimová opatření tak, že tam dochází k určitému zklidnění situace. Podle zpětné vazby o tamních obyvatel, kterou mám, to už není tak špatné, i když úplně ideální to stále není,“ doplnil Konvalinka s tím, že pro město je to také úkol, aby se situaci v této lokalitě město věnovalo i nadále se zvýšeným zřetelem.

Ve hře je i možnost odkupu ubytoven městem, které  by mohlo buď provozovat samo, nebo je využít jako městské byty. Ovšem tako varianta je zatím spíše podle starosty pouze úvahou v obecné teoretické rovině.

Komentáře