V sobotu vyrazili někteří na silnice posilnění alkoholem

Ilustrační foto. zdroj: Pixabay.com

PŘÍBRAMSKO – Parný sobotní den lákal nejen k vodě, ale i osvěžení do restaurací a barů.  Bohužel několik účastníků silničního provozu se před jízdou během teplého sobotního večera posilnilo alkoholem.

Během sobotní noci policejní hlídka narazila v Kňovičkách na jedoucího automobil, z jehož pravého okénka se vykláněla do půlky těla nějaká osoba. „Hlídka auto zastavila a zjistila, že ho řídí mladistvá dívka. Vůz jí svěřila její kamarádka, která za jízdy vylézala z okénka. Navíc se ukázalo, že neřidička, která přesto řídila, je opilá,“ konstatovala mluvčí příbramské policie Monika Schindlová s tím, že hlídka dívce naměřila v dechu 0,8 promile alkoholu. Ve věci probíhá další šetření.

Stejný den jela po deváté hodině večerní mezi obcemi Nepomuk a Láz devětadvacetiletá žena na jízdním kole. „Nezvládla však řízení, vjela na krajnici a následně havarovala do silničního příkopu. Policisté u ní při dechové zkoušce zjistili, že je pod vlivem alkoholu. Na displeji přístroje se objevila hodnota 1,14 promile. S těžkým zraněním pak dotyčnou transportoval vrtulník do nemocnice,“ uvedla policejní mluvčí.

Komentáře