V novém roce si vedení města přeje, aby se společnost nerozdělovala a lidé měli víc času

Foto: Martin Anderle a město Příbram

PŘÍBRAM – Nový rok 2022 je před námi a všichni jsme plni očekávání, co přinese a zda bude lepší než ten uplynulý. Zeptali jsme se proto vedení města, co by si v roce 2022 přálo.

Odpovědi přinášíme v pořadí, v jakém  místostarostové a starosta na dotaz odpovídali na loňské poslední tiskové konferenci.

Zorka Brožíková, místostarostka:

Přála bych si, aby se společnost dál nerozdělovala.

 

Martin Buršík, místostarosta:

Vnímám velkou nervozitu, lidé jsou rozpolcení, na sociálních sítích je spoustu „hejtů“, je toho mnohem více a i lidé jsou na sociálních sítích více, než bývali, takže bych si přál, abychom se vrátili z toho virtuálního života zpět do toho normálního a běžného, aby to bylo co nejdříve opět takové normálnější.

 

Jan Konvalinka, starosta:

Přesně. Myslím si, že i když se třeba říká opak, jak jsme na tom špatně, tak já si myslím, že tak špatně na tom zase nejsme, jako národ, spousty věcí máme, spousty věcí se nám dostává a čeho se nám možná nedostává – to je čas. Prostě nemáme čas. Nemáme čas na své blízké, často i ty chvíle, které bychom si mohli ušetřit, trávíme úplně blbě, třeba že zevlujeme po sociálních sítích místo toho, abychom si promluvili s rodiči, s dětmi, se sousedy, s kamarády, takže bych přál lidem, aby měli více času na to, co je opravdu důležité.

Komentáře