Šance pro Příbram: Hledá se mravný hoch, který nepomlouvá

Názory v rubrice „Váš názor“ se nemusí shodovat s názory redakce.

Přijme se mravný hoch na pomlouvání protikandidáta.“ Tak zněl v roce 1911 text jednoho z plakátů recesistické Strany mírného pokroku v mezích zákona, kterou založil Jaroslav Hašek.

Jsme rádi, že hnutí ANO v Příbrami takového pomlouvajícího mravného hocha našlo hned v počátku předvolební kampaně. To totiž dává naději, že do voleb stihne hnutí ANO představit i mravného hocha, který nepomlouvá.

Říkáte si, o čem to teď vlastně píšeme? Reagujeme na nedávný znepokojený příspěvek příbramského starosty na adresu Šance pro Příbram. Ten komentoval náš volební přívěs, toho času zaparkovaný na Flusárně.

Nelegální billboard bez povolení na městském pozemku,“ zvolal nekompromisně mravný hoch na Facebooku. Žádné přestupkové řízení, žádný rozsudek – napříště o zákonnosti rozhoduje jen a pouze mravný hoch.

 

Hnutí ANO tak po multifunkčním ministrovi zavádí i multifunkčního starostu. Vynikající myšlenka. Díky úsporám za zrušené přestupkové a právní oddělení si bude Příbram moci konečně dovolit třeba plnohodnotnou cyklostezku. Konec chaotických malůvek, které známe z Drkolnova.

Ale zpět k přívěsu. Mravný hoch káravě dodal: „Jdete parádně příkladem všem, kteří, zřejmě stejně jako Šance, tvrdí, že co není výslovně zakázáno, je vlastně dovoleno.“

Jak se ukazuje, mravný hoch z radnice asi příliš nezná právní principy. Protože „co není zakázáno, to je dovoleno“ je jedna ze základních zásad práva.

Politická propagace není ze zákona reklamou. A parkovat na ploše pro parkování také nikdo nezakázal. Zatím – pokud hnutí ANO rozjede svou novou strategii zpoplatnění parkování ve městě, budou Příbramáci rádi, když budou moci své vozy odstavit aspoň na okraji brdských hvozdů.

Sotva lze mravnému hochovi jeho právní naivitu zazlívat. Vždyť svou politickou kariéru spojil s hnutím tak protřelého ohýbače paragrafů, jakým je trestně stíhaný agent Bureš. Jen si říkáme, že když radnici tolik leží na srdci zákonnost, měla by spíš věnovat pozornost zpackané vyhlášce o nočním klidu. Které jsme my od počátku oponovali.

Charakter a schopnosti našich kandidátů nechť každý posoudí podle jejich práce. Jdeme si v poklidu svou vlastní cestou. A vystačíme si s propagací pomocí zákonných prostředků.

Těšíme se na volby 23. a 24. září. Děkujeme za důvěru voličům, kteří používají vlastní hlavu. A kteří se nerozhodují na základě pomluv od mravných hochů.

Tým Šance pro Příbram

Komentáře