Rožmitálští chovatelé slaví 40 let od založení

Foto: archiv organizace

ROŽMITÁL POD TŘEMŠÍNEM – Český svaz chovatelů, z.s., Základní organizace Rožmitál pod Třemšínem, letos slaví významné jubileum – 40 let od svého založení. K této příležitosti zvou veřejnost na dvě velkolepé kulturní akce v městě, během kterých budou nejen vystavovat, ale také slavnostně oslaví své výročí.

První z těchto událostí, nazvaná Slavnost královny Johanky, se koná 22. června. Na podzim se pak uskuteční Myslivecko-rybářské slavnosti a to 21. září. Obě akce slibují zajímavé programy a příležitosti k prohlídce vystavených exponátů.

Chovatelé sdružení v rožmitálské organizaci čítají celkem 23 členů, z nichž jsou zastoupeny jak ženy, tak mladá generace, což posiluje kontinuitu úspěšné práce tohoto spolku. Jejich práce byla oceněna mnoha čestnými cenami a poháry z výstav po celé České republice v minulém roce.

Mezi nejvýraznější úspěchy patří titul šampiona republiky pro Karla Jeníčka na klubové výstavě králíků masných plemen v Holicích na Moravě. Jindřich Eisenreich pak získal několik ocenění, včetně čestné ceny na králíky činčila malá a pohár za nejlepší kolekci králíků vídeňského bílého na okresní výstavě v Sedlčanech.

Úspěchy chovatelů z Rožmitálu se neomezují jen na výstavy, ale rozšiřují se i do dalších oblastí. Katrin Hellerová dosáhla krásného třetího místa na celostátní soutěži v odbornosti králíků v Olomouci. Úspěchy slaví rožmitálští chovatelé ve skládání odborných zkoušek. Členka organizace Irina Hellerová složila úspěšně zkoušku na posuzovatele králíků České Republiky.

Chovatelé se těší z rostoucí podpory a zájmu města Rožmitál pod Třemšínem, které je v čele se starostou Pavlem Bártlem podporuje nejen slovně, ale i finančně. Jejich úspěchy jsou také úspěchem celého města, které se může pyšnit tak vynikajícími reprezentanty.

Jednotlivé úspěchy členů jsou pro organizaci motivovaly a doufají, že takto úspěšně budou pokračovat i v nadcházejících letech.

Komentáře