Radnice vybrala stavitele parkovacího domu na autobusovém nádraží

Radnice chce postavit parkovací dům vedle tzv. bývalého Domu hrůzy

PŘÍBRAM – O stavbě parkovacího domu se ve městě mluví už hezkou řádku let. Nicméně zatím nestojí. Mezitím radnice vybrala další lokality, kde mají vzniknout další. Podle vedení města se nyní výrazně přiblížilo zahájení stavby toho, jenž plánuje u autobusového nádraží.

O tomto parkovacímu domu se mluví nejdéle. Původně měl stát první městský parkovací dům stát u nemocnice, ale z tohoto nápadu sešlo, aby se později vybrala lokalita právě ve spodní části autobusového nádraží. Radnice už vybrala i firmu, která ho má postavit. „Na jednání rady jsme schvalovali výběr dodavatele na realizaci prvního z příbramských parkovacích domů, který bude postaven systémem Design and Build na stávajícím parkovišti u autobusového nádraží. Zakázku vyhrála za částku 85 789 120 Kč bez DPH společnost Metrostav a. s.,“ říká na úvod starosta Jan Konvalinka.

Do veřejné zakázky, která probíhala v režimu jednacího řízení s uveřejněním se přihlásili tři účastníci, přičemž konečnou nabídku podal pouze jeden. „Nyní je důležité říci, jaký bude další postup. Město má projektovou dokumentaci pro stavební povolení a dodavatele po podpisu smlouvy bude čekat dokončení projektové dokumentace pro provádění stavby. Teprve poté bude moci být zahájena samotná stavba,“ dodává Konvalinka.

Právě v souvislosti s projektovou dokumentací je u této stavby největší zádrhel. Město totiž vede soudní spor s firmou Stafer s.r.o. o její dokončení, respektive nedokončení. Příbram má zatím jen část pro stavební povolení a zbylou část pro provádění stavby, chce nechat dokončit někoho jiného s tím, že původní dodavatel projektové dokumentace ji neodevzdal včas. Ten zase namítá, že do projektu bylo bez jeho vědomí zasahováno, či že některé potřebné údaje pro její dokončení od města nedostal. Ovšem podle vedení města tato záležitost nemá žádný vliv na výše uvedenou zakázku na jeho stavbu.

Parkovací dům byl měl být postavený v letech 2022-2023 ve spodního části autobusového nádraží. Nabídnout by měl 176 parkovacími místy, což je oproti současnému stavu navýšení zhruba o 120 míst. V budoucnu se počítá se stavbou dalších parkovacích domů, přičemž vytipováno je několik dalších lokalit. Záměr je postavit parkovací dům v oblasti Rynečku či Milínské ulice a také v oblasti sídliště.

Komentáře