Psychiatrická nemocnice Písek získala prestižní ocenění

Foto: nemocnice Písek

PÍSEK – Absolutním vítězem projektu Kvalitní a bezpečná nemocnice 2021 se stala Psychiatrická nemocnice Písek, člen skupiny Penta Hospitals CZ. Prestižní celostátní certifikát udělovaný Českou společností pro akreditaci ve zdravotnictví tak míří na jih Čech. 

„Pro naši nemocnici jde o velký úspěch, který vnímám především jako ocenění práce našich zaměstnanců. Zároveň jde o doklad, že i psychiatrická nemocnice, jako je ta naše, dokáže obstát vedle velkých zdravotnických zařízení a poskytovat pacientům služby v té nejvyšší možné kvalitě a standardech,“ řekl k udělení certifikátu absolutního vítěze ředitel nemocnice František Werner. 

Jeho slova přitom odráží celkový koncept Psychiatrické nemocnice Písek, která se snaží dlouhodobě svým pacientům vytvářet především atmosféru bezpečného a přátelského zdravotnického zařízení při zachování vysokých medicínských standardů. „Je to velmi důležité i pro samotnou léčbu. Lidé k nám přicházejí z prostředí, které na ně vytváří velký psychický tlak, související nejen s jejich duševní nemocí, ale i s řadou životních situací, jako je pracovní výkonnost, rodinná situace a podobně. A v takové chvíli je přátelské prostředí, pocit bezpečí a stability velmi důležité,“ uvedl primář tamní psychiatrie Marian Koranda. 

Psychiatrická nemocnice Písek, zaměřující se hlavně na následnou psychiatrickou péči, tak cíleně pracuje s různými formami přístupu. Nejen s farmakoterapií pro léčbu nejzávažnějších onemocnění nebo poruch, v Písku se snaží v co největším rozsahu využívat také psychoterapii, socioterapeutický nebo ergoterapeutický přístup. A souběžně s tím i přispívat ke změně celkového vnímání oboru.

„Když se řekne psychiatrie, skoro každému se vybaví ty nejvážnější formy onemocnění a poruch, které všichni znají z filmů a seriálů. Ve skutečnosti ale velkou část našich pacientů tvoří úplně normální lidé, kteří se prostě jen dostali do situací, na které jejich psychika nebyla připravena. A do takových se může dostat každý z nás,“ vysvětluje primář Koranda. I proto si nemocnice velmi zakládá na své otevřenosti. Jedním z jejích hlavních znaků tak je, vedle certifikované kvality poskytované péče, také dobrovolnost léčby a aktivní spolupráce pacientů. 

Psychiatrická nemocnice Písek je vysoce specializované odborné lůžkové zařízení následné psychiatrické péče s ambulantním komplementem. Navazuje a pokračuje v tradici psychiatrické péče Psychiatrické léčebny U Honzíčka. Všechny zdravotnické služby jsou poskytovány v nové moderní budově, zajišťují vysoký komfort pro pacienty i zaměstnance tohoto zařízení. Celková kapacita nemocnice je 83 lůžek na třech odděleních a ročně je zde hospitalizováno více než 500 pacientů. Od roku 2018 je nemocnice součástí skupiny Penta Hospitals CZ, která je jedním z významných poskytovatelů zdravotnických služeb v České republice

Komentáře