Práce na opravě kanalizace v Milínské začnou podle radnice na podzim

Milínská ulice.

PŘÍBRAM – O nutnosti opravy Milínské ulice se mluví už několik let. Nicméně nejdříve jí musí podle Ředitelství silnic a dálnic předcházet oprava vodohospodářského majetku města v této lokalitě. O ní se ví od roku 2019. Začít by měla letos na podzim. Práce na výměně vodohospodářského majetku bude  provádět 1. SčV, a. s., která zakázku vyhrála s částkou za necelých 21 milionů Kč bez DPH.

Původně se ale mluvilo o tom, že se tyto práce stihnou ještě v letošním roce. Nicméně na dotaz, kdy práce začnou, původně na poslední tiskové konferenci radnice, letošní termín zpochybňoval místostarosta Martin Buršík. „Je to na devět měsíců a klimatické podmínky v zimě zřejmě neumožní zahájit práce, takže počítáme, že do jara příštího roku se budou vyměňovat,“ uvedl k termínu zahájení.

Zahájení zmíněné opravy, která bude rozdělena do tří etap a práce budou koordinovány tak, aby nedošlo k dalšímu omezení autobusové dopravy, která je nyní v době rekonstrukce mostu u Dolejší Obory, realizované Ředitelstvím silnic a dálnic, z části vedena právě Milínskou ulicí.

„První etapa výměny vodohospodářského majetku se dotkne spodní části Dlouhé ulice, úseku od Milínské ulice po Komenského náměstí. Její realizace bude probíhat zhruba do poloviny listopadu, tedy do doby, kdy budou dokončeny práce na kruhovém objezdu u Dolejší Obory. Po otevření zmíněné okružní křižovatky a vrácení autobusové dopravy na běžné trasy se práce na výměně vodohospodářského majetku posunou již přímo do Milínské ulice, která po dobu trvání druhé a třetí etapy bude neprůjezdná. K posunu zahájení stavby se tedy přistupuje především proto, abychom předešli dalším komplikacím v provozu autobusové dopravy,“ uvedl k posunu zahájení prací starosta Jan Konvalinka.

V rámci jednotlivých etap bude Milínská ulice uzavřena. Ve druhé etapě budou práce probíhat v úseku od křižovatky ulice Dlouhá po Alešovu a ve třetí etapě pak mezi křižovatkami ulic Alešova a Mixova. „Z důvodu velkého provozu těžké techniky, manipulace s materiálem a potřeby vytvoření skladových deponií není možné tyto práce provádět za běžného provozu, s čímž souvisí také vyparkování vozidel a částečné uzávěry parkoviště. Pro obyvatele Milínské ulice bude po dobu rekonstrukce uvolněno parkoviště na Flusárně, které do nedávna využívali především řidiči nákladních vozidel,“ dodal starosta s tím, že pro řidiče kamionů je v provozu soukromé parkoviště nacházející se v ulici V Lukách.

Milínská ulice patří v Příbrami k těm dopravně nejvytíženějším, ale také nejméně bezpečným. Její opravu už před komunálními volbami v roce 2018 sliboval tehdejšímu starostovi Jindřichovi Vařekovi (ANO) ministr dopravy Dan Ťok (také ANO) při své návštěvě města (viz. video níže). Nicméně zatím zůstalo jen u slibů. Jak se totiž v roce 2019 ukázalo před samotnou opravou silnice, která spadá pod Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), musí město nejdříve v její části opravit kanalizaci.  „Tato oprava je podmíněna opravou kanalizace v majetku města Příbram, která je uložena v dané komunikaci. ŘSD bude moci realizovat opravu komunikace I/66 v následující stavební sezoně po opravě kanalizace,“ konstatovala před dvěma lety tisková mluvčí ŘSD Nina Ledvinová.

Komentáře