Pro koupání v rybníku Papež na Dobříši platí nyní přísnější pravidla

Rybník Papež v Dobříši.

DOBŘÍŠ – Kam vyrazit v Dobříši za koupání je otázka, která se ve městě řeší už několik let. Požadavek části veřejnosti na stavbu městského bazénu se ukázal jako nereálný a tak nezbývá než využívat možnosti přírodního koupání v místním rybníku Papež. Ten ale patří soukromému majiteli a s ním bylo potřeba se dohodnout.

Tuto vodní plochu uprostřed města využívají sportovní rybáři. Pro jejich aktivity jsou nejlepší lovná místa na severním břehu rybníku, který ale sousedí se sídlištěm Větrník a novou zástavbou rodinných domů. „Je pravdou, že s ohledem do historie se vždy lidé z Dobříše chodili do Papeže koupat, ale protože rybník patří rodině Colloredo-Mannsfeld, která ho využívá pro sportovní a trofejní rybaření, tak jsme se majiteli dohodli na usměrnění míst, kde se lidé mohou koupat. Vybrali jsme jižní břeh takzvanou Papežanku a pak lokalitu pod „Kolem“, kde na jaře vznikla městská pláž,“ vysvětluje dobříšský starosta Pavel Svoboda.

V místech všeobecně známých jako bývalá „plovárna“ vzniklo nové dřevěné molo s malou písčitou pláží, které je určené především rodinám s dětmi. V rámci projektu „Tvoříme Dobříš“ byly také opravené dvoje schody pro vstup do rybníka. „Travnatou plochu bude město častěji sekat a udržovat, aby se tam daly volně rozložit deky či lehátka,“ dodává Pavel Svoboda.

Nicméně tím, že je tato lokalita určená právě pro koupání, tak se v ní nyní objevuje více lidí a také stoupl hluk, což se nelíbí některým lidem bydlícím v této části města. „Nicméně tento názor je v menšině, podle nás městská pláž plní přesně ten účel, pro který byla zřízena,“ konstauje dobříšský místostarosta Tomáš Vokurka. Okolo rybníku proto byly osazeny informační tabule s návštěvním řádem.

Návštěvní řád městské pláže:

Provozní doba městské pláže je v čase 8.00-21.00 (od října do dubna 9.00-17.00).

Vstup dětí do 6 let je povolen pouze v doprovodu dospělé osoby.

Využívání veškerého mobiliáře a koupání je pouze na vlastní nebezpečí.

Nedoporučujeme skákání do vody – nebezpečí úrazu!

Koupání je možné pouze v bójkami vyznačeném prostoru městské pláže.

Na celé ploše rybníku platí zákaz používání plavidel (loďky, paddleboardy atd.). Ve vybójkovaném prostoru ke koupání je možné používat nafukovací lehátka a kruhy.

Na městské pláži platí zákaz:

Poškozovat a znečišťovat prostory a zařízení

Vstupu se psy na molo a dětské hřiště

Kouření a konzumace alkoholu a omamných látek

Stanovat, nocovat a rozdělávat otevřený oheň

Provozovat živé hudební produkce a přehrávat hlučnou hudbu

Komentáře