Poslové jara: VLS vyhlašují fotografickou a výtvarnou soutěž pro děti

ilustrační foto

ČR/BRDY – Vojenské lesy a statky ČR (VLS) vyhlásily uměleckou soutěž pro děti z mateřských a základních škol. Tématem klání s názvem „Poslové jara“ jsou rostliny, jejichž výskyt je v tomto ročním období typický. Zatímco u předškoláků lze do soutěže přihlašovat kresby, pro žáky základních škol je soutěžní disciplínou fotografie.

Soutěž bude probíhat od 8. března do 5 dubna 2021, samozřejmě distančním způsobem. Soutěžní díla opatřené jménem a věkem autora je tak možné zasílat elektronicky ve formátech JPG a PDF na e-mail: deti@vls.cz. U předškolních dětí je soutěž podle propozic věnována kresbám volnou technikou, školáci se pak mohou hlásit s fotografiemi. Jejich námětem musí být jarní rostliny.

„Soutěž je koncipována tak, aby děti dostala ven do přírody, avšak bezpečně v rámci platných pandemických opatření. Vzhledem k aktuálně omezenému „operačnímu prostoru“ jsme ji proto zaměřili na jarní „mikrosvět,“ atributy jara, které najdete téměř kdekoliv,“ vysvětlil vedoucí lesních pedagogů VLS Jan Kobr.

Soutěžní díla budou průběžně zveřejňována na dětském webu „VLS dětem,“ a také na podnikovém profilu na sociální síti Facebook. Každý soutěžící se může těšit na malý dárek od Vojenských lesů.

POSLOVÉ JARA
Fotografická a výtvarná soutěž pro žáky základních a mateřských škol

Od kdy: 8. března 2021
Do kdy: 5. dubna 2021
Účastníci: žáci MŠ – kresba jarní rostliny
žáci ZŠ – fotografie jarní rostliny
Téma: Poslové jara
Technika: fotografie, kresba volnou technikou
Kam s dílem: Soutěžní dílo spolu se jménem a věkem autora zašlete na adresu: deti@vls.cz

Soutěžní díla budou průběžně zveřejňována na stránkách www.deti.vls.cz

Komentáře