Policie varuje: Předvánoční doba je rájem kapesních zlodějů

Ilustrační foto.

PŘÍBRAMSKO – Začal advent a v době předvánočního snohu se zvyšuje frekvence návštěvníků obchodů, kteří horečně nakupují dárky, výzdobu a lahůdky. S tímto nárůstem však roste i riziko setkání s kapesními zloději, kteří využívají shonu, nepozornosti a skutečnosti, že lidé bývají opatrnější při nesení větších obnosů peněz.

„Obezřetnost je v tomto období klíčová, protože kapsáři mohou útočit kdekoliv. Oblíbená jsou zejména místa s vysokým provozem, jako jsou nákupní centra či veřejná doprava. Je nezbytné nedávat příležitost těm, kteří by si neoprávněně přáli obohatit svou peněženku na úkor druhých,“ připomíná příbramská policejní komisařka prevence Monika Schindlová.

Pro muže platí doporučení nosit peníze, doklady a platební karty v náprsní kapse, nikoliv v zadní kapse kalhot. Ženy by měly být obezřetné ohledně umístění peněženek a cenností v kabelkách, jež by měly být pokud možno těsně u těla a opatřené různými způsoby zapínání. Odborníci také radí, aby se batohy a kabelky nenechávaly bez dozoru, nepříznivě působí například nesení na zádech či zanechávání v nákupních vozících.

Základním pravidlem při opouštění vozidla na parkovištích je důkladná kontrola, zda nejsou na viditelném místě zanechány cennosti. „Jakákoli taška nebo mobilní telefon mohou lákat pozornost a působit na zloděje jako magnet,“ připomíná Schindlová s tím, že neopatrnost v této věci by mohla pokazit klidné prožití vánočních svátků a zanechat nepříjemné vzpomínky na tuto krásnou dobu roku.

 

Komentáře