Cena vody se zvýší jen nepatrně, ale zatím jen do konce února

PŘÍBRAM – Zastupitelé na svém prosincovém zasedání schválili cenu vodného a stočného. Cena bude platit s ohledem na končící provozovatelskou smlouvu na kratší období.

Konec roku patří vždy schvalování výše poplatků na následující období. V listopadu zastupitelé projednávali poplatky za odpady, psy a poplatky z pobytu. V prosinci přišlo na řadu projednávání ceny vodného a stočného. V současné době lidé v Příbrami za vodu  platí 101,67 Kč/m3.

„Předložený návrh nepočítal se zvyšováním ceny ze strany města, ovšem počítat se musí se změnou daně, která je v rámci konsolidačního balíčku u této komodity navýšena ze stávajících 10 na 12 %,“ říká starosta Jan Konvalinka. Zastupitelé návrh ceny schválili. Cena zůstala stejná, tedy 101,67 Kč/m3, ale po zvýšení DPH bude konečná cena 103,52 Kč/m3.

Vodné a stočné se pravidelně stanovuje na celý následující rok. Tentokrát to bude jinak, cena vody se bude schvalovat na kratší období, do ukončení provozovatelské smlouvy. Vzhledem k tomu, že provozovatelská smlouva s  1. SčV platí jen do konce února 2024. Budou se zastupitelé cenou vody zabývat po vybrání nového či staronového provozovatele vodohospodářského majetku města znovu.

Komentáře