Pátrání po svědcích dvou dopravních nehod

PŘÍBRAMSKO – Policie hledá svědky dvou dopravních nehod, ke kterým došlo v regionu v neděli 19. května.

K první dopravní nehodě došlo ve tři čtvrtě na tři odpoledne na dálnici D4 u obce Skalka. Kde havarovalo osobní vozidlo značky Škoda Fabia. „Osmadvacetiletý řidič jedoucí ve směru na Prahu se u 40,76 km bočně střetl s motocyklem Rieju RS2. Po nárazu auto narazilo do svodidel a osmnáctiletý motorkář spadl na vozovku, následně ho do nemocnice transportoval vrtulník,“ sdělila policejní mluvčí Monika Schindlová s tím, že alkohol byl u obou motoristů vyloučen. Vzniklá škoda byla vyčíslena na 150 tisíc korun.

Ve stejný den v 18 hodin se stala nehoda na silnici I/18 v Rožmitálské ulici v Příbrami. Řidička jedoucí od Bohutína ve voze značky Hyundai i30 zastavila před přechodem a dávala přednost chodcům, kteří vedli jízdní kolo ve směru od stadionu k sídlišti Drkolnov. „Po rozjetí však do levé přední části automobilu narazil nezjištěný cyklista, který se rozhodl přes přechod přejet. Z místa nehody ale poté odjel. Způsobená škoda byla odhadnuta na deset tisíc korun,“ popsala druhou nehodu policejní mluvčí.

Policisté nyní žádají občany, kteří v danou dobu místy projížděli, událost viděli a mohou podat svědectví k celé situaci, aby se ozvali na bezplatnou linku 158 nebo na tel. 974 879 251 (503).

Komentáře