Oprava schodů na Rynečku se pomalu blíží. Město už posuzuje nabídky firem

PŘÍBRAM – Zhruba dva roky město slibuje opravu schodiště vedoucího z Průběžné ulice na parkoviště na Rynečku. Nyní se ledy hnuly a radnice už posuzuje podané nabídky firem. Zakázka na opravu schodiště byla vypsána společně s opravou schodiště u veřejných toalet na náměstí 17. listopadu.

„V těchto dnech posuzujeme podané nabídky, ze kterých vzejde vítězná firma či firmy a po té dojde k samotné realizaci,“ konstatoval příbramský starosta Jan Konvalinka. Jednotlivé nabídky měla komise posuzovat ve čtvrtek 15. září.

Na schodišti na Rynečku jsou mnohé stupně schodů dost vyvalené, beton popraskaný, zábradlí rezne a na mnoha místech drží spíš už jen silou vůle než kovem. Veřejnost na jejich špatný stav upozorňuje dlouhodobě.

Lidé se také postavují nad tím, že na tuto opravu bylo nutné vypisovat výběrové řízení. „Myslím si, že je to oprava, kterou by zvládly i Technické služby Příbram. Znám tam poměrně dost lidí a jsou mezi nimi šikovní zedníci i svářeči, kteří by podle mě, ty schody dokázali opravit v relativně krátkém termínu,“ míní například Tibor Lovaš, který kdysi v příbramských technických službách pracoval.

Komentáře