Nový nadační fond VDN splnil první sen

PŘÍBRAM – Minulý rok vznikl nový nadační fond VDN „splň si sen“, jehož záměrem je plnit lidem sny. A první sen je na světě. Rodina Vavrochových dnes odletěla do Španělska. A jaký je jejich příběh?

Marie Vavrochová a Kazimír Vavroch se starají už dlouhá léta o své dva vnuky, o něž rodiče nejeví zájem. Chlapci – Mireček a Kristián trpí atopickým ekzémem, a k tomu jim byl diagnostikován syndrom ADHD (stručně řečeno hyperaktivita). Snem jejich prarodičů bylo, aby se mohli podívat k moři. Dávají velkou naději, že by se jim slanou vodou mohl ekzém zlepšit. Kvůli nedostatku finančních prostředků jim to ale nemohli dopřát. A najednou se na scéně objevil nadační fond VDN splň si sen, a rodina Vavrochových k moři vyráží. Už dnes.

,,Skoro rok nám trvalo, než jsme vybrali ty správné lidi pro první projekt naší nadace. Už na první schůzce jsem věděl, že rodina Vavrochových jsou ti praví. Na jednu stranu se nemohu dočkat, až jim jejich sen splníme, ale na druhou stranu už teď vím, že to bude pro mě psychicky velice náročné, protože jejich příběh je velmi emotivní,“ uvedl za VDN splň si sen Petr Větrovský.

Rodina spolu s Petrem Větrovským a dalšími lidmi, kteří se budou starat o děti aby si mohli Marie s Kazimírem odpočinout, odlétá už dnes do prosluněného Španělska.

,,O destinaci jsme dlouho přemýšleli, a všem podmínkám vyhovělo právě Španělsko. Skvělé časy letů, plná penze, písečná pláž, hotel s bazénem. Věřím, že to bude pro kluky úžasný zážitek a už teď se těším na realizaci dalších splněných snů,“ zakončila Jitka Doubravová.

Komentáře