Malá Ema prosí o pomoc v boji s Pelizaeus-Merzbacher syndromem

Foto: archiv rodiny Hoškových

Pětiletá Ema Hošková trpí zrádným Pelizaeus-Merzbacher syndromem, který se projevuje hypotonií, nystagmem, epilepsií a dalšími zdravotními obtížemi. V současnosti je jediným touto diagnózou postiženým dítětem v České republice.

Rodina Hoškových nyní využívá komplexní rehabilitační služby a cvičení podle neurorehabilitační metody TheraSuit v několika rehabilitačních centrech. Tyto procedury prospívají Emě a rodina vidí znatelné zlepšení, které je velmi důležité při prevenci dalších zdravotních komplikací a bolestí.

Kvůli nákladům na tento speciální režim léčby se rodina Hoškových obrací na veřejnost s žádostí o finanční příspěvek. Tato léčba totiž není hrazena z veřejného zdravotního pojištění a rodina je nucena financovat každý pobyt. Proto se na možné sponzory obrací s prosbou o finanční příspěvek, který Emě pomůže.

„Peníze použijeme na rehabilitace, které Emičce dodávají fyzickou i psychickou sílu, nebo léky a vitamíny. Pro dceru jet na dvoutýdenní rehabilitační pobyt znamená hrozně moc.  Emka má srdce bojovníka, nevzdává se a bojuje za každý jeden nádech a každou hodinu svého života,“ říká maminka Emičky.

Přispět a další informace se dozvíte na odkaze https://www.donio.cz/rozhybejme-emicku

Komentáře