Na apríla Příbram chystá zahájení turistické sezóny

PŘÍBRAM – Příbram se v sobotu 1. dubna chystá zahájit turistickou sezónu. Návštěvníci města se mohou těšit na komentované prohlídky centra, farmářské trhy s velikonoční tematikou, program v Hornickém muzeu na Březových Horách a mnoho dalších aktivit.

„Turistická sezóna je pro Příbram velmi důležitá a rádi bychom její zahájení oslavili programem, který se bude líbit malým i velkým,“ říká tisková mluvčí města Eva Švehlová.

V rámci letošního zahájení turistické sezóny se bude po celý den konat komentovaná prohlídka centra města, které, především v Pražské ulici, už delší dobu marně čeká aspoň na dílčí opravy dlažby na chodnících a výměnu mobiliáře, jenž je už dávno za hranicí své životnosti. „Protože je ale kapacita omezena na 20 osob a doporučujeme si rezervovat místa předem,“ upřesňuje Eva Švehlová.

Farmářské trhy s velikonoční tematikou budou probíhat na Dvořákově nábřeží v čase od 8 do 12 hodin. Děti se mohou těšit na dílničky, ve kterých si mohou vyzkoušet plést pomlázky a nazdobit si vlastní velikonoční kraslici. Hornické muzeum Příbram nabídne program Velikonoce v hornickém domku, kde se návštěvníci mohou naučit pletení pomlázek, pečení jidášů nebo výrobu rákosových píšťalek. „V den zahájení sezóny bude vstupné do svatohorského muzea pro všechny návštěvníky poloviční,“ říká Eva Švehlová.

V informačním centru v Pražské ulici bude pro návštěvníky připravena malá pozornost. Program je připravený tak, aby si každý našel to, co ho baví a zaujme. „Věřím, že to bude skvělý den, na který budou mít návštěvníci Příbrami krásné vzpomínky,“ dodává závěrem Eva Švehlová.

Komentáře