Na Krampuslauf se liší názory i rok po jeho konání

PŘÍBRAM – Informace o tom, že město letos nepočítá s pořádáním průvodu krampusů opět zčeřila vodu na sociálních sítích, především na Facebooku. Část veřejnosti uvádí, že jí akce chybět nebude, další se naopak těšili a neskrývají zklamání. Nicméně radnice letos počítá s jiným programem v areálu Nového rybníka na 3. prosince.

Krampuslauf neboli průvod krampusů, které lze tak trochu popsat jako děsivější německé a rakouské varianty našich čertů, rozdělil veřejnost už loni před jeho pořádáním. Část veřejnosti radnici jeho pořádání vyčítala, důvodů se uvádělo hned několik, jako například, že průvod nemá s českým adventem nic společného, hrozilo se také traumaty pro slabší povahy, nebo se mluvilo dokonce o oslavě zla a podobně. Druhá skupina naopak akci vítala jako něco nového a netradičního. Průvod se nakonec uskutečnil a přilákal do města poměrně velké množství lidí a to nejen z okolí, ale třeba až z Brna.

Stejně rozdělila veřejnost letos informace v médiích o jeho letošním nekonání. Lidé navíc diskutovali i o změně ohledně ohňostroje, vánočních trzích a průběhu adventu v Příbrami vůbec. Pro ty, kteří se na krampusy těšili, máme videosestřih z loňského průvodu.

Komentáře