Kino má dobrou návštěvnost

Divadlo A. Dvořáka v Příbrami.

PŘÍBRAM – Podle statistik si příbramské kino v návštěvnosti vede dobře. Za první pololetí letošního roku byl průměrných počet 102 diváků na každé promítání. Tím se zařadilo na druhé místo v návštěvnosti ze 188 sledovaných kin z celé republiky.

Do statistik návštěvnosti se ale nezapočítávají multiplexy. Podle vedení kina má na nárůstu návštěvnosti lví podíl loňská rekonstrukce, kdy se kino upravilo na 3D promítání a došlo k výměně sedadel za pohodlnější. „Návštěvnost díky novým sedačkám stoupla i přesto, že jejich počet v sále klesl ze čtyř stovek na 259,“ říká vedoucí příbramského kina Martin Machata.

Podle jeho slov k vyšší návštěvnosti vedle 3D projekcí pomáhá i častější reprízování filmů. „Reprízy volíme podle několika faktorů, jedním je samotná atraktivita filmu, kdy tušíme, že o něj bude zájem už jen díky tomu, že klesla kapacita sálu, dalším je pak například to, že lidé nám píší nebo volají, jestli ten nebo onen film budeme ještě promítat, protože by ho chtěli vidět,“ vysvětluje Machata.

Od letošního května spustilo kino také filmový klub. V jeho rámci promítne kino koncem listopadu slavný český sci-fi film Ikárie XB 1 v restaurované verzi.

Komentáře