Město chce přestěhovat městskou policii na Ryneček

Strážníci městské policie Příbram. Ilustrační foto.

PŘÍBRAM – Město plánuje demolici bývalé mazutové výtopny na Rynečku. Na jejím místě by měla vyrůst nová budova městské policie. Strážníci by tak opustili současné prostory v budově bývalého ředitelství Rudných dolů. Celý projekt by měl vyjít na částku do 50 milionů korun.

„Tento objekt je jediný, který nám ze tří navrhovaných zůstal v národní databázi brownfieldů, kde jde zjednodušeně o to, že staré průmyslové objekty budou využity na nové účely jako například pro samosprávní budovu nebo třeba sociální služby a podobně,“ vysvětlil starosta města Jan Konvalinka. Kromě bývalé mazutky navrhovalo město do databáze browfieldů i budovu bývalých městských lesů a dům, ve kterém se nachází Club No.1. Ty ale do databáze nebyly zařazeny, protože nesplňovaly podmínky.

Podle vedení města přesun na Ryneček dává smysl také v tom, že tato lokalita pravidelně v průzkumech o bezpečnosti ve městě vychází jako jedna z nejrizikovějších. „V současné době pracujeme na podkladech pro studii, co tam chceme, jak to má vypadat a podobně. Chceme to dotáhnout až do fáze projektové dokumentace, abychom případně mohli žádat i o dotaci v dalším kole na browfieldy,“ dodal Konvalinka. Nicméně radnice chce na místě zanechat komín výtopny. „Kromě jistého estetického hlediska, je to i výborné místo pro umístění přijímačů kamerových, radiových a podobně,“ doplnil ještě příbramský starosta.

V minulosti je již uvažovalo o výměně sídla městské policie s hlavní budovou Knihovny Jana Drdy na náměstí TGM. Ovšem současným plánem o přestěhovaní městské policie na Ryneček tento plán padá.

Městská policie nyní sídlí v budově bývalého ředitelství Rudných dolů.

Komentáře