Letošní adventní kulturní program bude v Příbrami skromnější

PŘÍBRAM – Letošní adventní program bude v Příbrami méně nákladný a více zaměřený na účinkující ze samotného města. Obejde se tak bez vystoupení známých umělců. V minulosti advent v Příbrami zahajovala například Bára Basiková nebo Angeta Langerová. Opozice ale tato vystoupení považovala za zbytečně nákladná.

„Rozhodli jsme se letos advent pojmout více rodinně a dát prostor především místním a regionálním umělcům,“ uvedl na listopadovém zasedání příbramský starosta Jan Konvalinka (ANO).

Program adventu bude tradičně rozdělený na několik míst ve městě. Zahájení se jako vždy uskuteční na náměstí TGM v neděli 3. prosince. Kromě vánočního trhu se veřejnost může těšit na vystoupení pěveckého souboru Jiráskáček ze ZŠ Jiráskovy sady, pěveckého sboru Canzoneta ze ZUŠ Příbram 1 či na koncert kapely Ginevra. Program také doplní výtvarné a řemeslné dílny a další prvky.

Program druhé adventní neděle se uskuteční na Březových Horách, kde zahraje například kapela Roofers či v kostele sv. Vojtěcha zazpívá sbor Codex Temporis.

Stříbrná adventní neděle se přesune na náměstí 17. Listopadu, kde nebudou chybět andělé na chůdách či poněkud rockovější muzika v podání kapely Vládcové vesmíru a jejích programu Vánoce na oběžné dráze.

„Poslední adventní neděle je zároveň také Štědrým dnem, tak v tento den už nebude pódiový program a během něj bude kočár s pastýřem jezdit po městě a rozdávající dárky příbramským seniorům,“ doplnil Jan Konvalinka.

Letošní podobu adventního programu uvítala i opozice. „Oceňuji ořezání adventního programu, jeho pojetí se mi líbí a cena za něj bude výrazně nižší než loni. Jsem rád, že jste nás vyslechli, že částka, tuším, čtvrt milionu za účast Anety Langerové není úplně vhodná a děkuji za to,“ reagoval na zasedání zastupitelstva na změnu adventního programu oproti loňsku zastupitel Aleš Barášek (Šance pro Příbram).

Jak se bude program líbit veřejnosti, se dozvíme už za pár týdnů.

Komentáře