Legendární pochod Praha – Prčice letos nabídl 16 tras

Pochod Praha-Prčice

PRAHA/PRČICE – Včera se konal už 52. ročník legendárního pochodu Praha – Prčice. Na jeho účastníky čekalo celkem 16 tras, z nichž některé byly určené přímo dětem, cyklistům nebo vozíčkářům. Letos se na pochod vydalo přes 20 tisíc účastníků.

Na celkovém počtu pochodujících se zřejmě podepsalo i nepříznivé počasí, ale podle pořadatelů bylo letošní počasí pro chůzi ideální. Největší zájem mezi účastníky pochodu je o nejkratší trasy kolem 30 kilometrů. Dětskou pěší trasu dlouhou 23 kilometrů si nenechalo ujít asi 2000 malých turistů.

Nejdelší trasa pro pěší z Prahy měří 70 kilometrů, nejkratší, třicetikilometrová, vede ze Sedlčan. Po absolvování pochodu jeho účastníci dostanou suvenýr v podobě plastové boty. Legendární pochod se bez přerušení koná už od roku 1966. Tehdy se poprvé na jeho trasu z Prahy do Prčice vydala asi pětistovka turistů. Nepočetnější účast pořadatelé zaznamenali v roce 1981, tehdy na pochod vyrazilo kolem 35 000 lidí.

Během letošního ročníku museli zasahovat také záchranáři. Ti ošetřili muže, kterého postihla náhlá srdeční zástava. Podle mluvčí středočeské záchranky Petry Effenbergerové muž přežil hlavně díky pomoci svědků a jejich spolupráci s dispečerkou záchranné služby. Vrtulník pak turistu dopravil do Ústřední vojenské nemocnice v Praze.

Komentáře