Kraj schválil investiční dotace pro krajské nemocnice. Peníze získá i příbramská

STŘEDNÍ ČECHY – Investiční dotace v celkové výši 39 milionů korun rozdělí Středočeský kraj mezi „krajské“ nemocnice. Návrh na poskytnutí dotací z rozpočtu kraje pro Nemocnici Rudolfa a Stefanie Benešov, Oblastní nemocnici Kladno, Oblastní nemocnici Kolín, Oblastní nemocnici Mladá Boleslav a Oblastní nemocnici Příbram dnes schválilo krajské zastupitelstvo.

„Každá krajská nemocnice hospodaří se svým rozpočtem a snaží se v maximální míře využívat i různé dotace, ať už z národních nebo evropských zdrojů. Každoročně ale schvalujeme také investiční dotace z našeho krajského rozpočtu. Žádosti, o kterých jsme jednali, se týkají buď obměny vybavení nebo úprav v areálech nemocnic,“ uvedl náměstek hejtmanky pro oblast zdravotnictví Pavel Pavlík. 

Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov požádala o 8 milionů korun na rekonstrukci zastaralého veřejného osvětlení v areálu nemocnice. Kladenská nemocnice plánuje obnovu přístrojové techniky za téměř 9 milionů korun. Kutnohorská nemocnice, která je součástí Oblastní nemocnice Kolín, chce za 2,5 milionu korun pořídit monitory vitálních funkcí napojené na centrální stanici pro monitorovací lůžka interního oddělení Nemocnice Kutná Hora a další vybavení za cca 6 milionů korun. V plánu je i rekonstrukce spojovacího mostu pavilonů C a H, který slouží pro transport pacientů na centrální operační sály v Klaudiánově nemocnici v Mladé Boleslavi a Oblastní nemocnice Příbram žádá o dotaci na stavební úpravy vjezdu do nemocnice.

 

Komentáře