Příbramské divadlo v premiéře představí svou verzi Figarovy svatby

Foto: Divadlo A. Dvořáka Příbram

PŘÍBRAM – Divadlo A. Dvořáka připravilo další operní premiéru. Po Prodané nevěstě nyní příbramský soubor pod režijním vedením Petra Hrušky přichází s vlastní podobou známé Figarovy svatby.

Stejně tak jako již zmíněná Prodaná nevěsta se v podání příbramského divadla trochu lišila od všeobecné známé verze, tak i Mozartova Figara představí v trochu jiné podobě, než na jakou je publikum zvyklé. „Navracíme se k tradici a to divadlu, které tančí, hraje a zpívá,“ to jsou slova režiséra Petra Hrušky, který se pustil s příbramským souborem do nastudování opery Figaro. Tu divadlo uvede na své malé scéně.

Příběh plný lásky, důvtipu, ale i zrady je inspirován díly W. A. Mozarta, L. da Ponteho a P. A. Beaumarchaise, kde záletného hraběte potrestá i napraví láska, důvtip a šarm nejen vlastní manželky, ale také mazaného sluhy Figara a jeho vtipné a energické milé Zuzanky. Přestože pro činoherní herce není operní zpěv snadným úkolem, s úctou i nadhledem vzdávají hold klasikovi francouzské komedie, ale také geniální hudbě W. A. Mozarta. Na tom všem se podílel i Zdeněk Dočekal, který s herci vše pečlivě nastudoval. Při představení si tak budete moci užít i živou kapelu.

Kostýmy i scéna jsou naprostou třešničkou na dortu. Tohoto úkolu se ujal Miroslav Král, který dokonale zvládl využít každé místečko malé scény a podtrhl tak atmosféru celého představení. Divadelní švadlenky odvedly neskutečnou práci a tak se na jevišti odehraje v podstatě menší módní přehlídka jak z 18. století.

Martin Holzknecht, Petr Florián, Lucie Valenová, Eliška Nejedlá, Kryštof Grygar, Kateřina Fixová, Jaroslav Someš, Robert Tyleček, Lukáš Typlt, Anna Fixová a jako host Andrea Tomsová. Tito všichni herci už pár měsíců pilují každičký detail a ladí hlasivky, aby publiku už 8. a 9. června od 19 hodin na malé scéně předvedli krásné představení Figaro. V dalších termínech se můžete s tímto titulem potkat i na venkovních scénách.

Komentáře