KOMENTÁŘ: Šance po volbách slibovala setkávání s voliči. O první nebyl zájem, další už nebyla

Vladimír Král a Aleš Barášek.

PŘÍBRAM – Před volbami se to sliby jen hemží, po rozdání hlasů je to ale pak s jejich realizací o poznání slabší. A je celkem jedno jestli se jedná o vítěze voleb či opozici. Černý puntík má tak například ve svých slibech i opoziční Šance pro Příbram.

Oba její zastupitelé Vladimír Král a Aleš Barášek po ustavujícím zasedání zastupitelstva slibovali, že budou v horizontu jednoho měsíce či šesti týdnů pořádat pravidelná setkání s veřejností (viz. video níže). První setkání připravili na odpoledne 3. listopadu loňského roku v bistru Rynk. Na něj kromě obou zmíněných zastupitelů dorazilo asi jen sedm lidí. Jízlivé jazyky by si mohly v tuto chvíli přisadit, že to de facto byli všichni voliči Šance… Nicméně zhruba dvouhodinová diskuze byla zajímavá a konstruktivní. Bohužel od té doby je ticho po pěšině a další setkání se nekonají.

Také slibovaný web www.lepsipribram.cz., kde se měly výstupy z těchto setkání zobrazovat jako „jasná představa řešení daného problému“ (celý text Šance pro Příbram na toto téma najdete ZDE), stále neexistuje.

Lze se jen domnívat, proč k dalšímu slibovanému setkání i dokončení dalších souvisejících aktivit Šance nedošlo. Aleše Baráška, který byl jejich hlavním propagátorem, se nám bohužel nepodařilo kontaktovat. Ovšem pokud je hlavním důvodem jen počet účastníků první schůzky, tak to páni zastupitelé zabalili opravdu velmi rychle. Kdyby toto udělali po svých prvních koncertních vystoupeních například Beatles nebo Kiss, kterým na první koncerty také nikdo nechodil, tak by se z nich rozhodně rockové hvězdy nestaly. Otázkou tedy je, kam to Šance chce dotáhnout v příštích volbách… Chce být „rockovou hvězdou“, nebo další volební období opět živořit o dvou zastupitelích?

Komentáře