Kdy se Milínská dočká slíbeného nového asfaltu?

Milínská ulice.

PŘÍBRAM – Koncem března informovala radnice o tom, že po dokončení výměny vodohospodářského majetku v Milínské ulici, dojde i na nový asfaltový povrch. Ten mělo zajistit Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Podle tiskové zprávy města se tak mělo stát v květnu.  Jak ale řidiči ví, tak k tomu zatím nedošlo.

Koncem března tehdy uvedl místostarosta Miroslav Peterka: „S ŘSD jsme jednali o potřebě opravy komunikace v Milínské ulici, v části od křižovatky s ulicí Mixova po kruhový objezd
u rybníku Kaňka. Z těchto jednání vyplynul příslib kompletní opravy daného úseku s tím, že v těchto dnech dojde k „záplatování“ výtluků a v průběhu května pak ŘSD zajistí kompletní obnovu povrch.“

Původně měl být nový asfaltový koberec hotový do konce června. „Bohužel kvůli policejnímu zásahu na ŘSD, bylo vše zastaveno a nové smlouvy se přestaly uzavírat, nicméně na posledním jednání se zástupci ŘSD jsem byl ujištěn, že vše je v pořádku a jakmile dodělají nasmlouvané práce, které byly před námi, tak se vrhnou na Příbram,“ vysvětlil Miroslav Peterka s tím, že konkrétní termín zatím nezná.

O celkové rekonstrukci Milínské ulice se mluví už více než pět let. Podle vyjádření ŘSD se v plánu v příštím roce. „Realizace opravy Milínské ulice se oddálila z důvodu oprav vodohospodářských objektů města, které jsou již dle mých informací před dokončením. Realizaci plánujeme na rok 2024, ovšem v závislosti na přidělených finančních prostředcích,“ přiblížila plány ŘSD tisková mluvčí organizace Nina Ledvinová.

Komentáře