Josef Fryš podepisoval svou novou knihu o Svaté Hoře

Josef Fryš podepisuje svou novou knihu o Svaté Hoře.

PŘÍBRAM – Na pultech knihkupectví se v těchto dne objevila nová kniha o Svaté Hoře. Jejím autorem je Josef Fryš, který ji představil včera odpoledne v obchodním domě Skalka. V knize čtenáři najdou přes 500 obrazových materiálů týkající se historie i současnosti tohoto poutního místa.

Vedle několik stovek fotografií jsou v knize také dobové rytiny a dalších dokumenty se stručným povídáním. Autor se věnoval také nedávné rozsáhlé rekonstrukci Svaté Hory nebo slavnostem, které se na Svaté Hoře konají a to Korunovací počínaje a Šalmají konče.

Josef fryš neopomenul ani požáru kostela v dubnu 1978 a od kterého příští rok uplyne 40 let. „Fotografie mapující požár nejsou tak kvalitní jako ostatní obrazový materiál, ale to je dáno tím, že jde o dokumentární fotografie a vznikaly za výjimečných okolností. Kdo ten požár pamatuje, tak ví, že když ho fotil někdo příliš okatě, tak mu film zabavila státní bezpečnost,“ připomněl Josef Fryš podmínky a dobu, za které ty unikátní snímky vznikaly.

Pokud někdo včerejší autogramiádu nestihl, může si knihu nechat podepsat autoremi 7. prosince od půl páté odpoledne na Svaté Hoře.

Komentáře