FOTOGALERIE: Výtěžek Velikonočního tvoření jde na charitu

PODLESÍ – V sále Pivovaru Podlesí se druhou dubnovou neděli uskutečnilo Velikonoční tvoření pro děti a jejich rodiče, které uspořádal Spolek Radost příbramáčkům. Výtěžek z akce byl určený na činnost spolku, který pomáhá sociálně slabým rodinám, nemocným dětem či rodinám, které postihla nenadálá událost.

Pro děti bylo připraveno osm stanovišť s velikonoční tématikou. „Děti si mohly vyrobit velikonoční květník, zápichy do něj, buď zajíčka, nebo kuřátko, dále jsme pro ně připravily velikonoční omalovánky a samozřejmě nechybělo ani pletení pomlázek a zdobení vajíček nejrůznějšími technikami a mnoho dalšího,“ přiblížila náplň celého odpoledne předsedkyně spolku Jana Havelková Puklová.

Spolku se na vstupném, z burzy dětských knížek a i do připravené kasičky na dobrovolné příspěvky podařilo celkem vybrat částku 10 258 korun. Výtěžek z celého odpoledne poputuje na transparentní účet spolku. „Peníze použijeme na pomoc dětem nebo pro situace rodin, které postihla nějaká nečekaná událost jako například požár a podobně,“ prozradila předsedkyně spolku.

Podle jejích slov se akce vydařila. „Jsem moc spokojená s účastí i průběhem akce, trochu jsem se jí zpočátku trochu bála, protože jsem měla obavy především z organizace tolika dětí a rodičů, ale myslím, že díky pomoci mých kamarádek se to podařilo dovést do zdárného konce,“ uzavřela Jana Havelková Puklová s tím, že v současné době spolek dokončuje přípravy na 1. charitativní ples, který se uskuteční 18. května opět v sále Pivovaru Podlesí, jehož výtěžek bude určený pro malého Honzíka Labudu.

Klára Ctiborová

Komentáře