O Velikonocích bude na silnicích víc aut i policistů

Ilustrační foto.

PŘÍBRAMSKO – Tradičně jako každý rok o Velikonocích musí řidiči i policie počítat se zvýšením hustoty provozu především kvůli odjezdu na chaty, chalupy, do turistických lokalit. Provoz začne houstnout už na Zelený čtvrtek a pak opět v pondělí, kdy se lidé vracejí zpět do svých domovů. Na silnice v tuto dobu vyrazí i tzv. sváteční řidiči.

„Příbramští policisté se proto zapojí do celorepublikové akce, která je zaměřena na intenzivnější kontroly na komunikacích, např. zda motoristé dodržují rychlost, nejedou pod vlivem návykových látek, netelefonují za jízdy,“ konstatovala mluvčí příbramské policie Monika Schindlová.

Policejní hlídky budou také kontrolovat, jestli jsou všichni v autech připoutáni bezpečnostními pásy. V loňském roce bylo při smrtelných dopravních nehodách 28 % řidičů a 21 % spolujezdců nepřipoutáno. „Hlídky se budou soustředit zejména na úseky s velkou intenzitou dopravy, a kde dochází častěji k nehodám. Se začínající motorkářskou sezónou se předpokládá zaměření i na tyto účastníky silničního provozu. Výkon služby bude zesílen také v místech, kde budou probíhat různé akce s účastí většího počtu osob,“ dodala Schindlová.

 

Komentáře