FOTOGALERIE: Rybáři soutěžili v Rožmitále

Foto: ČRS MO Rožmitál pod Třemšínem

ROŽMITÁL – V Rožmitále pod Třemšínem to poslední dubnový víkend žilo rybáři. Bohužel letos nám počasí vůbec nepřálo, ale i přesto místní organizace rybářů pořádala rybářské závody pro dospělé na svém sportovním revíru – rybníku Jezu.

Každý rybář si vylosoval dvě čísla, pro první a druhé kolo. Startovací výstřel zazněl v 7 hodin ráno a všech 40 závodníků se pustilo do boje. Chytalo se na dva poločasy, s hodinovou přestávkou na občerstvení a přesunem na startovací místa. Po celou dobu závodů bylo zajištěno občerstvení, na hrázi rybníka, i pro veřejnost, která přišla naše rybáře podpořit.

Následující nedělní ráno už patřilo naší rybářské mládeži. Děti, kterých se sešlo 50. Každý závodník dostal krmení, svačinu a pití, vylosovaly si čísla a my jsme odpálili zahajovací výstřel, který zazněl rovněž v 7 hodin. Naše pozvání na závody, už tradičně, přijaly děti z rybářského kroužku MO Blatná, MO Březnice, MO Příbram, se kterými už delší dobu spolupracujeme. Chytalo se rovněž na dva poločasy, s hodinovou přestávkou na občerstvení, kde na děti čekaly grilované buřtíky s limčou a jako sladká tečka bábovka, kterou pro děti upekla naše Jarka Nassová, tímto jí velmi děkujeme. Děti si zachytaly a užily vše naplno. Každý dětský závodník, kterému se dařilo, si mohl odnést jednu ulovenou mírovou rybu, jako dárek od naší organizace, což děti také potěšilo.

Kategorie dospělých:

1. místo Jiří Skotnica
2. místo Julius Nass 
3. místo Milan Poje ml. 
4. místo Vladimír Tůma

Kategorie mládeže:

1. místo Filip Svitek
2. místo Barbora Svitková 
3. místo Michal Čížek
4. místo Aleš Procházka

Za účast byly vyhodnoceny i kategorie ženy, z řad závodníků kterou vyhrála Marie Šourková a největší chycený úlovek úhoř 84 cm, kterého ulovil Petr Toman. Vyhodnocen byl také největší úlovek závodů. Ceny byly připraveny pro všechny závodníky, i pro ty, kterým se zrovna nedařilo. Velmi hodnotné ceny dětem předávali naši hosté starosta města Rožmitál Josef Vondrášek a vedoucí odboru mládeže SÚS Jiří Eichler. 

Vedoucí mládeže ČRS MO Rožmitál pod Třemšínem

Aleš Haluska a Jaroslava Nassová

Komentáře