Fotbalisté z Milína vybrali 8 tisíc pro příbramskou nemocnici

PŘÍBRAM – Symbolický šek na částku 8200 Kč byl včera slavnostně předán oddělení následné péče Oblastní nemocnice Příbram. Jednalo se o výtěžek turnaje starých gard nejen z Milína, ale i Spartaku Příbram, Hostomic a Višňové.

Starosta obce Milín Pavel Nekl se nechal inspirovat podobnou aktivitou obce Drahlín a společně s předsedou TJ Ligmet Milín Miroslavem Obdržalem připravili benefiční fotbalové utkání starých gard, kde se výše zmíněnou částku podařilo vybrat. A podle jejich slov se rozhodně nejedná o poslední podporu příbramské nemocnici.

„Bylo domluveno, že výtěžek půjde do nemocnice na projekt zdravotních klaunů. Není to levné, jedno vystoupení přijde na 7 tisíc. Já jsem proto rád, že vybraná částka je vyšší a pomůže i s financováním části dalšího vystoupení,“ řekl při předání Pavel Nekl.

Zdravotní klauni navštěvují příbramskou nemocnici již několik let. Kromě dětského oddělení rozdávají radost a smích právě i na oddělení následné péče, kde se nejčastěji setkávají se seniory, pro které svá vystoupení individuálně upravují.

„Zdravotní klauni nejsou důležití jenom pro děti ale i starší pacienty. Moc si cením toho, že se dnes stále najdou lidé, kteří si uvědomují, že stáří je důležité a mají chuť pomáhat,“ zakončil slavnostní předání ředitel Oblastní nemocnice v Příbrami MUDr. Stanislav Holobrada.

Komentáře