Česko už zaznamenalo 4475 lidí nakažených koronavirem

ČR – V České republice bylo dosud zjištěno téměř čtyři a půl tisíce nakažených koronavirem, víc než čtvrtina nemocných je v Praze. Hygienici provedli už přes 80 tisíc testů. Podle údajů ministerstva zdravotnictví přibyly od sobotního večera tři oběti, celkem je jich tak už 62.

Prezident Miloš Zeman v neděli uvedl, že se chystá za boj s epidemií udělit epidemiologovi a náměstku ministra zdravotnictví Romanu Prymulovi nejvyšší státní vyznamenání.

Koronavirus se zatím nejvíce rozšířil v hlavním městě. Na 100 tisíc obyvatel zde připadá 84 nakažených. Následuje Olomoucký kraj se zhruba 63 nemocnými na 100 tisíc obyvatel. Nejméně zasažený je Jihočeský kraj s necelými 18 případy na 100 tisíc obyvatel.

Z Česka má nemoc podle údajů hygieniků přes 80 procent nakažených, zbytek si ji přivezl ze zahraničí, zejména z Rakouska a Itálie. Nejvíce nemocných je ve věku mezi 45 a 54 lety, téměř pětina. Na děti do 14 let připadá zhruba pět procent. Seniorů nad 65 let, kteří jsou považováni za nejvíce ohroženou skupinu, je mezi nakaženými téměř 18 procent.

V nemocnici je, podle posledních údajů ministerstva zdravotnictví k sobotě, s nemocí 383 lidí, z toho 86 ve vážném stavu. 78 lidí nakažených koronavirem se vyléčilo.

Komentáře