Byla spuštěna registrace na Policejní pochod Brdy 2018

Foto: archiv pořadatelů

PŘÍBRAM – Pochod je organizovaný Policejním klubem Příbram, z. s., pod záštitou města Příbram, partnerem pochodu je Nadace policistů a hasičů. Byť název pochodu nese označení „policejní“ je pochod  otevřený všem zájemcům, kteří se chtějí podívat do krásné přírody a pomoci druhým. Samotným účelem pochodu je v první řadě právě pomoci druhým, svou účastí podpoříte Nadaci policistů a hasičů.

Policisté a hasiči denně nasazují své životy a spěchají tam, odkud ostatní utíkají. Mnoho z nás zná příběh kolegy, který již není mezi námi, a nemůže se postarat o svou rodinu, kterou zde zanechal, nebo příběh, kdy se kolega musí naučit žít s trvale neměnnými následky po těžkých zraněních, která utrpěl při služebním zákroku, záchraně tonoucího, požáru atd.

Řada jmen a smutných příběhů před námi je téměř nekonečná. Jedno mají ale společné, zemřeli, aby ostatní mohli žít. Nadace policistů a hasičů pečuje o 36 rodin, pozůstalých po policistech a hasičích, kteří zahynuli při výkonu své služby. V těchto rodinách žije celkem 59 dětí. Dále nadace pečuje o 41 policistů a hasičů, kteří jsou těžce tělesně postiženi následkem zranění utrpěného v přímé souvislosti s výkonem služby.

Samotný pochod se uskuteční 19. května. Prezence účastníků bude od 7 do 10 hodin a předpokládaný návrat do cíle je nejpozději v 18 hodin. Vychází se a také se cíl pochodu je na parkovišti u fotbalového hřiště v Obecnici.

Pořadatelé chystají tři trasy. Dlouhá trasa v délce 29 km provede odkazy na vojenskou historii Brd, jako bývalé letiště či Jordán, a povede také okolo „pohádkové“ lovecké chaty Carvánka. Krátká trasa je totožná s loňským ročníkem, v délce 14 km, a vede v opačném směru.  Novinkou bude Kočárková trasa v délce 11 kilometrů, která je sjízdná i s kočárky. Na této trase však není nárok na pamětní medaili.  Přihlásit se k účasti a další podrobnosti k pochodu najdete na www.policejnípochodbrdy.cz

Komentáře