Březnický pivovar chystá oslavy 515. výročí své existence. Patří k nejstarším na světě

Březnický pivovar.

BŘEZNICE  – Pivo k Čechům patří jak k velbloudovi hrby a kdysi se pivovar nacházel téměř v každém i menším městě. Mnoho jich už zaniklo, jiné, jako ten březnický naopak slaví už 515. výročí své existence.

Přesné datum, kdy se v Březnickém pivovaru začalo vařit pivo, není známo, je ale jisté, že místní pivovar byl v roce 1506 plně funkční a zavedený. V Březnici proto letos oslaví už 515. výročí pivovarnictví, oslavy tohoto krásného výročí se uskuteční přímo u pivovaru o 4. září od půl jedné odpoledne.

Zámecký pivovar Herold pošel dramatickou historií, několika konfiskacemi i zničujícím požárem. Americká nadace Long Now Foundation shromažďující informace o nejstarších firmách dokonce vede pivovar jako jednoho z nejstarších výrobců piva na světě, který za celou dobu své existence nepřerušil činnost. Tento rok v pivovaru oslaví 515 let pivovarnictví v Březnici. K oslavě zahrají místní kapely Kudrnáči a Voriginál, na místě nebude nouze o dobré jídlo a samozřejmě březnické pivo. Vstup bude zdarma.

Březnický pivovar dříve.

Komentáře