Příbramský půlmaratón mění letošní termín i trasu

PŘÍBRAM – Po Běhu Kovohutěmi, který se letos kvůli koronaviru a s ním spojenými opatřeními nepoběží, se změny dočká i další běžecký závod a to Příbramský půlmaraton. Nepoběží se na začátku září a nepoběží se centrem Příbrami.

Důvodem je chystaná rekonatrukce části kanalizace v Milínské ulici, dále pak zavřená Dlouhá ulice či opravy mostu u Dolejší obory. Proto se pořadatelé závodu rozhodli, že letošní 6. ročník Příbramského půlmaratonu přesunou.

Poběží se v neděli 19. září a to okruhy kolem Nového rybníku a Fialova rybníku, tedy obdobně jako u závodu Běh města Příbrami – jen s tím rozdílem, že tentokrát se poběží po směru hodinových ručiček s krátkým výběhem u letního kina. Kol bude celkem osm.

„Je nám jasné, že je to na poslední chvíli. Že to všem nemusí vyhovovat. Že podzim je běžeckými závody našlapaný, ale po dlouhé a kolektivní úvaze jsme se nakonec rozhodli takto, abychom měli co největší jistotu, že závod budeme moci uskutečnit v očekávané kvalitě a zároveň nám do toho už snad nikdo jiný nehodí vidle,“ doufají pořadatelé závodu s tím, že pokud by závod v novém termínu někomu přihlášených nevyhovoval, vrátí mu peníze za registraci nebo ji převedou na rok 2022.

 

Komentáře