Až do začátku listopadu musí řidiči počítat na dálnici u Mníšku s dopravním omezením

Dálnice D4 u Mníšku pod Brdy. Foto: ŘSD

STŘEDNÍ ČECHY – Ředitelství silnic a dálnic v sobotu 10. září zahájí avizované práce na dálnici D4 u Mníšku pod Brdy. O víkendu se bude provádět stavba dopravně inženýrského opatření, samotné stavební práce pak začnou v pondělí 12. září.

V rámci oprav půjde o práce na úseku dlouhém tři a půl kilometru, kdy se bude provádět oprava povrchu a odvodnění. „Jedná se úsek v pravém jízdním pásu ve směru na Příbram, včetně opravy pravé strany sjezdu na Mníšek pod Brdy. Oprava vyjde na necelých 70 milionů korun bez DPH,“ uvedl Martin Buček z tiskového oddělení ŘSD.

Stavbu bude realizovat sdružení D4 Mníšek-Kytín sestávající ze společnosti ČNEZ dopravní stavby a.s. a Silnice Group a.s., přičemž předpokládaná hodnota veřejné zakázky byla 104,86 milionů korun bez DPH. Smluvní termín pro uvedení stavby do provozu je 45 kalendářních dnů.

V pondělí 12. září začne výstavba nového přejezdu středového dělícího pásu v km 16,300 až 16,420, který bude sloužit k převedení provozu v průběhu následujících etap. „V průběhu jeho výstavby bude doprava vedena dvěma provizorními jízdními pruhy v obou směrech, a to do soboty 17. září odpoledne. Následovat bude přestavba dopravně inženýrského opatření na další etapu. V rámci té se bude opravovat levá polovina pravého jízdního pásu,“ dodává Martin Bučeks tím, že oběma směry se bude jezdit 2 provizorními jízdními pruhy s vedením provozu v režimu 2+1/1 (jedná se o stejný režim vedení provozu jako v roce 2021 při opravě mezi Kytínem a Dobříší).

Dokončení levé části je plánované do soboty 1. října, kdy také začne příprava na následující etapu, během níž se opraví pravá část vozovky. I v rámci této etapy zůstane do 28. října vedení provozu v režimu 2+1/1. Jako poslední přijde na řadu oprava větví mimoúrovňové křižovatky. Pravá část křižovatky bude od soboty 29. října do středy 2. listopadu uzavřena a pod dálnici se bude v tomto období jezdit v režimu 2+1/1. Tedy 2 jízdní pruhy směr Praha a 1 směr Příbram. „Bez omezení oběma směry by řidiči měli projet nejpozději v neděli 6. listopadu odpoledne,“ uzavřel Martin Buček.

Komentáře