Aquaplaning a vykrádání sklepů

PŘÍBRAMSKO – Aquaplaning a vykrádání sklepů v posledních dnech zaměstnává příbramské policisty.

Během 16 hodin se stalo na desetikilometrovém úseku dálnice D4 celkem osm dopravních nehod, kdy motoristé dostali za deště na mokré vozovce smyk, tzv. aquaplaning, a narazili do svodidel. Způsobená škoda přesáhla šest set tisíc korun.

„Nejčastěji řidiči včerejšího dne havarovali na 34 km dálnice ve směru na Prahu, a to v katastru obce Obořiště, a poté na 25 km ve směru na Strakonice, což je katastr obce Voznice. Jízdu nepřizpůsobili stavu komunikace šoféři ve věku od 22 do 70 let,“ uvedla mluvčí příbramské policie Monika Schindlová.

Zatím nezjištěný nenechavec vnikl někdy mezi 7. a 14. říjnem do sklepní kóje bytového domu v Kutnohorské ulici v Příbrami. Odcizil odtamtud dvě dřevěné nohy od stolu a jednu lyžařskou hůlku. Nakonec si to rozmyslel a tyto věci zanechal v prostoru chodby vedoucí ke sklepům. Poškozením zárubně dveří a ukradením visacího zámku způsobil škodu ve výši 3,5 tisíce korun.

Na sklepy upírají zloději svou pozornost celoročně, ne jako na chaty, na které se specializují především v zimním období, kdy jsou tyto objekty opuštěné. Pachatelé dobře vědí, že lidé mají ve svých sklepních kójích kola, lyžařské vybavení, nářadí, náhradní pneumatiky a potraviny.

„Předcházet těmto krádežím mohou občané už tím, že si rozmyslí, co ve svém sklepě zanechají uskladněné, nemělo by jít o nic hodnotného. Pokud tam takové věci přesto dávají, měli by dbát na zabezpečení, na kvalitní zámky. Petlice s visacím zámkem není pro zloděje žádnou velkou překážkou,“ připomněla Monika Schindlová.

Důležité je také především řádné uzamčení vchodových dveří do domu i přístupových dveří ke sklepům a také nevpouštět žádné cizí lidi do budovy. „Pomoci dopadnout pachatele mohou i sami obyvatelé tím, že si budou více všímat svého okolí a upozorní policii včas na pohyb podezřelých osob v domě,“ ještě dodala mluvčí příbramských policistů.

 

Komentáře