Žežická hospoda „U Chudáčka“ je opět k mání

PŘÍBRAM/ŽEŽICE – Město opět hledá nájemce bývalé hospody „U Chudáčka“ v Žežicích. O objekt v minulosti projevil zájem místní osadní výbor, který v něm chtěl pořádat mimo jiné společenské a kulturní akce. Nicméně minulé vedení města dalo nakonec přednost jinému žadateli.

Na počátku roku 2020 vedení města vybíralo ze třech zájemců a zájem projevil také místní osadní výbor, kterému chyběly prostory na jeho činnost. V únoru pak zastupitelstvo rozhodlo, že budovu pronajme pro služby Domu pro zdraví těla a duše. Tehdejší místostarostka za ANO Zorka Brožíková uvedla: „Vybrali jsme doktorku Hlaváčovou, která objekt chce využívat pro služby jejího Domu pro zdraví těla a duše. V budově bude pořádat sportovní, kulturní a společenské akce a to na dobu neurčitou.“ Roční nájemné bylo stanoveno na 150 tisíc korun.

Radnice také tehdy zaručovala osadnímu výboru, že bude moci prostory využívat. Nový nájemce se tehdy zavázal, že mu část objektu pro jeho činnost poskytne. „Také město bude moci v době voleb užívat část prostoru jako volební místnost,“ dodala v březnu 2020 Zorka Brožíková.

Nicméně nyní je budova opět k pronájmu. Zastavěná plocha objektu činí 284 m2. Zažádat by si mohl i osadní výbor, přestože zatím nové osadní výbory, ještě nebyly ustanoveny, neboť do volby nového osadního výboru pracuje dále ten starý.

Komentáře