Zastupitelé se budou zabývat peticí občanů kvůli městské chatě Granit

PŘÍBRAM – Na příbramskou radnici přišla petice několika desítek občanů, kteří požadují aby se neprodávala ani nepronajímala městská chata Granit na šumavském Zadově.

„Petice ve své podstatě říká neprodávejte a nepronajímejte chatu Granit. Na prosincovém jednání se jí budou zabývat zastupitelé,“ potvrdil informaci o petici starosta města Jan Konvalinka.  Podle vedení města tento rekreační objekt vyžaduje obrovské množství investic a je každoročně ztrátový. „Ta ztráta se pohybuje okolo 150 tisíc korun ročně, takže my hledáme způsoby a cesty, jak zajistit, aby chata Granit byla neustále dostupná, ale zároveň aby její provozování nebylo pro město ekonomickou zátěží. Ty cesty jsou a budeme o tom hovořit na nejbližším zastupitelstvu,“ ještě doplnil Jan Konvalinka.

Petrice tak zřejmě reaguje na zářijové rozhodnutí rady města, že novým provozovatel Granitu bude společnost Alteris s.r.o., která provozuje sousední Hotel Zadov. „Paní správcová nepracovala tak, jak bychom si představovali, bylo na ní mnoho stížností  a dokonce jsme občas museli žádat o pomoc někoho z vedlejší chaty a podobně,“ popsala situaci kolem potíží s prací správcové místostarostka Zorka Brožíková s tím, že správcová podala ke konci září výpověď.

Město hledalo nového správce, ale nikdo se nepřihlásil a tak město uzavřelo dohodu s provozovatelem sousedního Hotelu Zadov. „Tato společnost projevila zájem spravovat i městskou chatu Granit. Došlo k dohodě a uzavření smlouvy a od 1. října letošního roku se nám starají i tuto rekreační nemovitost,“ dodala Zorka Brožíková.

Chata Granit, má kapacitu 37 lůžek (1 pětilůžkový pokoj, 2 dvoulůžkové a 7 čtyřlůžkových pokojů). Jeden čtyřlůžkový pokoj má vlastní sociální zařízení, ostatní pokoje mají sociální zařízení společné na chodbě.Kuchyně v přízemí je společná pro všechny, je dostatečně vybavená. Pro každý pokoj je zde vyhrazena skříňka s nádobím, lednice, mají elektrické sporáky, mikrovlnná trouba, rychlovarné konvice a další standardní kuchyňské vybavení. V přízemí se nachází společenská místnost s televizí s kapacitou 25 míst. Součástí chaty je i terasa s krásným výhledem na Šumavu a v suterénu je vybudovaná společenská místnost s krbem.

Komentáře