Z chaty zcizil kančí kůži i povlečení

MILEŠOV – Škodu ve výši 33 tisíc korun způsobil zatím nezjištěný nenechavec, který někdy v době od 17. listopadu do 1. prosince vnikl do rekreační chaty v katastru obce Milešov. 

„Odcizil z ní dva televizory, repliku zbraně, kančí kůži, toustovač, rychlovarnou konvici, DVD přehrávač, vysavač, solárium, několik povlečení a prostěradel. Z garáže ještě ukradl vrtačku, štípačku na dřevo, tlakovou myčku a pračku,“ uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová. 

Nastává doba chladnějšího počasí, s tím souvisí menší návštěvnost rekreačních chalup. Jejich majitelé do nich jezdí v zimním období zřídka, této skutečnosti pak využívají různí zloději. „Pachatelé většinou vypáčí nebo rozbijí dveře či okna. Kradou a odnáší vše, na co přijdou. V silách policie určitě není chránit každé obydlí, i když provádí namátkové kontroly v rekreačních oblastech,“ uvedla mluvčí příbramské policie.

Je vhodné ale připomenout, že každý sám může přispět k tomu, aby svůj majetek lépe zabezpečil. Na vykrádání objektů se zaměřuje preventivní projekt s názvem „Zabezpečte se, chraňte majetek sobě i svým sousedům“. Jeho hlavním nástrojem je mobilní aplikace „Zabezpečte se“ se základními informacemi a návody na zajištění majetku, k dispozici je na Google Play nebo v App Store. Projekt také klade důraz na větší všímavost vůči svému okolí, případný pohyb podezřelých osob a vozidel je třeba hlásit na tísňovou linku 158.

 

Komentáře