Zastupitelé budou v září rozhodovat o prodeji několika městských budov

Příbramská radnice

PŘÍBRAM – Na prvním zasedání po prázdninách budou zastupitelé řešit mimo jiné i prodej několika městských budov, které jsou podle vedení města zbytečné a Příbram pro ně nemá žádné využití. Zastupitelstvo pak bude mít konečné slovo v tom, zda objekty město prodá nebo si je ponechá.

Vedení města proto nechalo zpracovat materiál, který hodnotí jednotlivé objekty z ekonomického pohledu, náročnosti oprav nebo jejich možnosti pronájmu a podobně. „Máme vytipované ty budovy, které vyžadují významnější opravy, jsou prázdné anebo se domníváme, že nemají pro město smysl. Konkrétně se v záři budeme bavit o pěti objektech, které by město mohlo prodat,“ konstatoval místostarosta Václav Švenda.

O tom, o které konkrétní objekty jde, ale nechtěl mluvit, protože se materiálem ještě bude zabývat městská rada. Nepotvrdil a ani nevyvrátil tak informaci, že by mezi navrhovanými budovami k prodeji měla být i bývalá budova Městských lesů Příbram v ulici Čs. armády.

Peníze získané případným prodejem by pak měly putovat na vytvořený fond movitých a nemovitých věcí, ze kterého město může finanční prostředky použít zase jen ke koupi jiné nemovitosti nebo pozemku. „Je tak zaručené, že ty peníze nespadnou do městského rozpočtu a tak zvaně se neprojí,“ doplnil starosta Jindřich Vařeka.

Komentáře