Začaly přípravné práce na rozvoji 5G sítí ve Středočeském kraji

STREDOCESKY KRAJ – Globální lídr technologického průmyslu, společnost Samsung Electronics America Inc., a Středočeské inovační centrum (SIC) podepsali memorandum o spolupráci. Cílem je ověření přínosů veřejné i neveřejné bezdrátové komunikace pro komerční i veřejnou sféru ve Středočeském kraji. Samsung, jako jedna ze dvou společností na světě, disponuje kompletním řetězcem produktů umožňujícím provoz 5G sítě.

Pro obyvatele středních Čech by to znamenalo nejen rychlejší internet v mobilních telefonech, ale především využití technologie v průmyslu, robotice, dopravě nebo zdravotnictví.

„Dohoda je důkazem toho, že využití moderních technologií pro rozvoj regionu je pro nás velmi důležité. Jsem ráda, že budeme spolupracovat s takto prestižním partnerem, který klade také zásadní důraz na zajištění bezpečnosti 5G sítí. Společnost Samsung, jakožto strategický partner, je pro nás velmi cenná nejen díky získání přístupu k nejmodernějším technologiím, ale i díky zkušenostem, které má z již realizovaných projektů na globální úrovni,“ uvedla k podpisu dohody hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová.

„Vzájemná výměna informací, dat a vlastní příprava projektu probíhala již od jara loňského roku na několika místech Středočeského kraje, v Německu i ve Washingtonu v USA, kde jsme měli možnost navštívit modelovou budovu pro zcela bezdrátové řešení IT infrastruktury,“ říká Martin Brummel, ředitel divize Business, SIC.

V průběhu loňského roku byla realizovaná technická studie proveditelnosti výzkumné 5G laboratoře plánované ve spolupráci SIC, ČVUT a Samsung. Pro rok 2020 připravuje SIC se SAMSUNGEM pilotní 5G řešení v Nupakách a dále v návaznosti na vývoj situace na celostátní úrovni ohledně přidělování příslušných frekvencí i v dalších lokalitách Středočeského kraje.

Komentáře