WC na Dvořákově nábřeží pod útoky bezdomovců. Lidem i trhovcům musí stačit mobilní

Veřejné WC v hrázi Dvořákova nábřeží.

PŘÍBRAM – Před časem se na Facebooku objevil příspěvek o neutěšeném stavu veřejných toalet v hrázi na Dvořákově nábřeží. Jejich vybavení ničili především bezdomovci, kteří si z opuštěných záchodků udělali ubikaci. Nyní jsou prostory sice už zabezpečené, ale stále mimo provoz.

Veřejné WC na Dvořákově nábřeží má ve správě město. „Toalety jsou zamykané, přesto jsou častým cílem vandalů a osob bez přístřeší. Při posledním „návštěvě“ zůstala vylomená vstupní mříž a bylo poškozeno zařízení. Nyní jsou toalety tedy uzavřeny, probíhá oprava a připravuje se bytelnější zabezpečení vstupu. A bylo podáno trestní oznámení na neznámého pachatele,“ uvedla tisková mluvčí města Eva Švehlová.

Tím, že toalety v současné době jsou mimo provoz, ale trpí i prodejci či návštěvníci oblíbených farmářských trhů. Pro ně zatím na Dvořákově nábřeží slouží mobilní WC.

Tyto toalety jsou běžně přístupné veřejnosti, a toho ve velké míře využívají prodejci i návštěvníci farmářských trhů – při této akci je tedy prozatím na nábřeží umisťováno mobilní WC.

Další veřejné toalety:

Jiráskovy sady – pronájem soukromé osobě

Sídliště – provoz zajišťují TS

Hřiště u Q-klubu – Toalety jsou po opravě, kdy byly poničeny mincovní zámky, aktuálně opět v provozu.

A takto na veřejných toaletách v hrázi na Dvořákově nábřeží vypadalo, před instalací mříže na uvodním fotu. (viz. výše).

Komentáře