Dočkají se na Rynečku opravy schodů než se tam stane úraz?

PŘÍBRAM – Zhruba před rokem jsme psali, že si lidé z Průběžné ulice na Rynečku stěžují na špatný stav schodů. Šlo zejména o schodiště vedoucí podél domu č.p.147 a dále pak troje schody vedoucí naopak vzhůru k zadním vchodům panelových domů v Milínské ulici.

Před rokem se někteří s tímto problémem obrátili na starostu prostřednictvím městského webu. „Tyto schody jsou opravdu ve velmi špatném stavu a postupně se snažíme v každém roce nějaké schodiště opravit. V letošním roce bychom rádi nechali zrekonstruovat dlouhé schodiště z Průběžné ulice k parkovišti Na Rynečku,“ to loni v červenci sliboval v odpovědi občanům na webových stránkách v sekci Otázky a odpovědi starosta Jan Konvalinka.

A jaká je situace téměř po roce? Na zmíněných schodištích se nic nezměnilo, možná jen to, že ještě více zchátrala a tak není divu, že se opět objevil dotaz na městském webu, kdy se opraví.

„Letos byly částečně opraveny schody u OD Skalka a zároveň byl také opraven přilehlý chodník. Schody v Průběžné ulici jsou zařazeny mezi prioritní opravy,“ uvedl v květnu na opětovný dotaz příbramský starosta.

Za rok se tedy posunula oprava schodů z vyjádření „rádi bychom „ do „jsou zařazeny do prioritní opravy“. No uvidíme, co je podle starosty prioritní oprava a zda se v letošním roce občané z Průběžné na Rynečku dočkají ještě dříve, než se stane na těchto schodech nějaký úraz…

Zde zmíněný článek z roku 2020 : https://www.zpravypribram.cz/schodiste-na-rynecku-se-zrejme-docka-opravy/

Komentáře